Poliklinikler

Göğüs Hastalıkları

Göğüs hastalıkları polikliniğinin de öksürük, balgam, nefes darlığı, hışırtılı solunum, göğüs ağrısı, kan tükürme gibi şikayetler incelenmektedir.
* Bronşit, soğuk algınlığı 
* Alerjik pipolar-uyku
* Astım, KOAH, bronşektazi
* Sigaraya bağlı akciğer hastalıkları
* Mesleki akciğer hastalıkları akciğer kanseri 
* Tüberküloz (verem, zatürepnümoni, plörezi) ( akciğer su toplaması) 
* Pulmoner emboli (akciğer embolisi) 
* Pneumothorax (akciğerlerde hava kaçağı) 
 göğüs hastalıkları alanına giren hastalıklardandır. 

Solunum fonksiyon testi, alerji testi poliklinikte yapılabilmektedir.

Uyku testi, horlama ve uykuda solunum durması olan kişiler için yapılır ve bir gece hastanede kalınır. Bronskopi ve thoraxtomografisi gereken hastalarda yapılabilmektedir. Gerektiğinde hastalar yatırılarak tedavi edilir. 

Sigara toplum sağlığını tehdit eden önlenebilir nedenlerin başında gelmektedir. Akciğer üzerine direkt etkileriyle hem hava yolu hastalıklarına (kronik bronşit, amfizem gibi kronik tıkayıcı akciğer hastalıkları) hem de kanserden ölümlerde birinci sırada yer alan akciğer kanserine neden olmaktadır. Ayrıca özellikle çocuklarda sigara dumanına maruziyet hem alt solunum yolu enfeksiyonları (zatürre, bronşit) hem de astım gelişimine neden olabilmektedir. Hastalıkları tedavi etmekten daha etkili olan yol hastalık oluşumunu engellemek yani koruyucu hekimliktir. Bu amaçla bölümümüzde sigarayı bıraktırma polikliniği hizmet vermektedir.Content
Servis Hizmeti

Hastanemizin ücretsiz servis saat ve güzergahları için tıklayınız.

Nöbetçi Eczaneler