Poliklinikler

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon

FİZİK TEDAVİ VE REHABİLİTASYON (FTR)

 

FİZİK TEDAVİ NEDİR?

Fizik tedavi (Fiziksel tıp) temelde kas–iskelet sistemi ve sinir sistemi hastalıklarında diğer tedavilerle birlikte veya tek başına uygulanabilecek ısı, ışın, elektrik akımları ve egzersiz gibi fiziksel ajan ve tekniklerin kullanıldığı tedavi yöntemleridir. Bu yöntemleri tedavi için kullanan tıp branşına Fizik tedavi ve Rehabilitasyon (Fiziksel Tıp ve  Rehabilitasyon ) denir.

REHABİLİTASYON NEDİR?

Kişinin doğuştan veya sonradan herhangi bir nedenle oluşan kalıcı veya geçici yetersizliklerin ve fonksiyonel kayıpların belirlenerek tedavi edilmesi, psikolojik sosyal ve mesleki açıdan desteklenerek günlük yaşamında bağımsızlığının sağlanmasıdır.MERKEZİMİZDE TEDAVİ EDİLEN HASTALIK GRUPLARI

1) Kas iskelet sisteminin bütün ağrılı durumları (Bel ve boyun fıtıkları, eklem ağrıları, kireçlenmeler, Kemik erimesi, fibromiyalji ve diğer yumuşak doku romatizmaları, topuk dikeni, tenisçi dirseği, tendinitler vb)
2) Romatizmal hastalıklar (İltihaplı eklem romatizmaları, Ankilozan Spondilit, Gut, Sjogren sendromu vb)
3) Nörolojik hastalıkların rehabilitasyonu ( Serebral Palsi, İnme, Omurilik yaralanmaları, Parkinson, Multiple skleroz, Yüz felci vb)
4) Ortopedik hastalıkların ameliyat öncesi ve sonrası rehabilitasyonu ( Bağ , Tendon ve menisküs yaralanmaları, diz ve kalça protezi vb) 
5) Özel rehabilitasyon uygulamaları ; lenfödem rehabilitasyonu, kardiyak rehabilitasyon, Spor yaralanmaları, Temporomandibular eklem (Çene eklemi) ağrıları vb..
                                                 


MERKEZİMİZDE  YAPILAN UYGULAMALAR

Özel Fuar hastanesi FTR kliniği olarak Doç. Dr. Ali Sallı gözetiminde alanında etkin 2 fizyoterapist ve 4 elektroterapist ile hizmet vermekteyiz.
Hastanemizde yukarda belirtilen tüm durumların tedavisinde;
- Fizik tedavi cihazları ile tedavi (Lazer, ESWT, Ultrason, Elektroterapi, Işık tedavisi, Kısa dalga diatermi, Traksiyon, Whirpool, Pnömotik kompresyon, Parafin vb.)
- Nörolojik, Ortopedik ve Kardiak rehabilitasyon egzersizleri
- Kas-iskelet sistemi enjeksiyonları (bel, boyun, sırt, yumuşak doku  ve eklem enjeksiyonları)
- Manuel terapi (Elle tedavi)
- Kuru iğneleme 
- Kupa terapisi ve Hacamat 
- Lenfödem rehabilitasyonu
- Spor yaralanmaları rehabilitasyonu 
- PRP (Trombositten zengin plazma) enjeksiyonu
- Masaj ve Graston tekniği ile masaj
- Kineziotape (Bantlama tedavisi)
başarı ile uygulanmaktadır.Content
Servis Hizmeti

Hastanemizin ücretsiz servis saat ve güzergahları için tıklayınız.

Nöbetçi Eczaneler