Poliklinikler

Cildiye

Dermatoloji bölümünde, tüm deri hastalıklarının teşhis ve tedavisi konusunda uzman bir kadro ile moderin teknolojik yöntemler ve cihazlar kullanılarak yapılmaktadır.
Hizmet alanlarımız; deri hastalıkları zührevi hastalıkları, saç ve tırnak hastalıklarını kapsar. Bölümümüzde hastalarımızın ayakta muayene, teşhis ve tedavilerinin yanı sıra gerektiği hallerde yatarak tedavileri de yapılabilmektedir.

 Kozmetik Dermatoloji Bölümümüzde çağımızın en modern teknikleri kullanılmaktadır.
 Başta kırışıklıklar olmak üzere leke ve izler , peeling , kryoterapi, botox ve dolgu maddesi enjeksiyonları ile tedavi edilmektedir. Dermatoloji bölümümüzün hizmet alanına giren hastalıklar; Egzama ve Cilt Mantarları – Benle (Dermatoskopi ile inceleme ve takibi) - Deri Tümörleri - Lekeler (doğum , yaşlılık, güneş, vb. ) - Saç dökülmesi ve Hastalıkları - Hirsutizm ( aşırı tüylenme) – Kıl kökü iltihapları – Vitiligo (Ala hastalığı ) - Akne – Ürtiker ( kurdeşen) – Sedef Hastalığı – Mikrobik deri hastalıkları – Alerjik deri döküntüleri – İlaç reaksiyonları – Saç ve tırnak hastalıkları – Behçet hastalığı ve deri tutulumu olan bağ dokusu hastalıkları – Yara ve yanıklar – Nasır , siğil – Cinsel yolla bulaşan hastalıklar (genital siğil, frengi, genital uçak HIV, vb. )  

Ayrıca hastanemizde cilt gençleştirme yöntemi Karbon Peeling ve TCA Kimyasal Peeling UZM. DR  Ali Ertan Ercan tarafın yapılmaktadır.

Karbon Peeling Nedir?

KARBON PEELİNG NEDİR ?
Karbon peeling lazerle uygulanan bir tedavi yöntemidir.Cilt yenileyen ve leke tedavisinde kullanılan Q-switched Nd:YAG lazer, karbon solüsyonu ile birlikte kullanılmaktadır.Lazer uygulamadan önce, lazerin renk konusundaki etkinliğini arttırmak için cildin yüzeyine karbon solüsyonu sürülür.Ciltte 15-20 dk. bekletilen karbon gözenekler tarafından emilir.Böylece ciltte ve gözeneklerin içinde renk artışı gerçekleşmiş olur.

KARBON PEELİNG NASIL ETKİLİ OLUR ?

Q-switched:YAG lazerin karbonla birlikte uygulanması ciltte ve gözeneklerin içinde ısı ve ses dalgaları etkisinin daha fazla olmasını sağlar.Lazer işlemi cilt yüzeyinden karbonu kaldırırken bir miktar peeling yapar.Isı ve ses dalgaları ciltte ve gözeneklerin etrafında kollejeni arttırır.Böylece ciltte toparlanma ve gözeneklerde küçülme gerçekleşir

KARBON PEELİNG KİMLERE UYGULANABİLİR ?

Cildini gençleştirmek isteyenlere, gözenek genişliği,cilt matlığı,leke,kırışıklık ve sarkma şikayeti olan herkese uygulanabilir

KARBON PEELİNG NE SIKLIKLA YAPILMALIDIR ?

Karbon peeling  1-3 hafta aralıklarla en az 4-5 seans uygulanmalıdır.Leke tedavisinde 10 seans uygulama yapılabilir.

KARBON PEELİNG TEDAVİSİNİN SONUÇLARI NE ZAMAN GÖRÜLÜR ?

Karbon peelingten hemen sonra ciltte aydınlanma ve parlama olur.Leke tedavisi, gözenek küçülmesi ve cilt gençleştirme etkisi 3- ayda gerçekleşir.Ciltteki etkileri yaklaşık1-1,5 yıl devam eder.

KARBON PEELİNG UYGULAMASININ YAN ETKİLERİ NELERDİR ?

Karbon peeling sonrası önemli bir yan etki beklenmez.İşlem sonrası ciltte belirgin bir soyulma olmaz.Yüzde hafif bir pembelik gerçekleşir.Bu durum birkaç saat içinde geriler.İşlem sonrası iş ve sosyal hayata dönülebilir.

KARBON PEELİNG İŞLEMİNDEN SONRA NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR ?

İşlemle aynı gün sıcak banyo yapılmaz.Güneşten koruyucu kullanılmalıdır.

TCA KİMYASAL PEELİNG NEDİR?

TCA Kimyasal Peeling uygulaması cildin yıpranmış, tazeliğini ve parlaklığını kaybetmiş üst tabakasının soyulmasını ve dökülmesini sağlayarak ve derinin daha alt tabakalarında yeniden bir yapılanma sürecini başlatıp; kollajen sentezlenmesini uyararak daha genç ve sağlıklı homojen bir derinin ortaya çıkmasını sağlar.
Peeling  uygulamasında deriye, yüzeyel tabakaların ayrılmasına ve soyulmasına neden olan bir solüsyon  uygulanır. Kırışıklıklar, lekeler, sivilce izleri  için çeşitli cilt yenileme teknikleri kullanılmaktadır.

Burada amaç pürüzlü üst cilt tabakasını kaybedip daha sağlıklı, pürüzsüz, parlak, lekelerin kaybolduğu ve daha nemli bir cilt elde etmektir..
Content
Servis Hizmeti

Hastanemizin ücretsiz servis saat ve güzergahları için tıklayınız.

Nöbetçi Eczaneler