Üniteler

ESWL Taş Kırma Merkezi

Ameliyatsız acısız kolay yöntemle böbrek ve idrar yolları taşlarından kurtulma tedavisidir.

MR

Tüm MR çekimleri aynı gün içinde yapılabilmektedir. MR cihazımız ilimizdeki tek açık MR (Open MR) cihazıdır. Klostrofobisi (kapalı ortam korkusu) olan hastalar için açık MR çok büyük avantajdır ve başkaca bir ilaç kullanımına gerek duyulmadan rahat bir şekilde MR çekimlerini yaptırabilirler.

Mamografi

Dijital mamografisi beklemeden çektirebilirsiniz.
Mamografi bazı durumlarda periyodik olarak kontrol amaçlı yapılması gerekli olan bir tetkiktir. Yakınlarında meme kanseri öyküsü olanların ve daha önce meme hastalığı geçirmiş olanların genel cerrahi polikliniğine başvurmaları gereklidir.

Bilgisayarlı Tomografi

Tüm vücut tomografisi beklemeden aynı gün içinde çekilip sonuçlandırılmaktadır.
Tomografi tetkiki inatçı baş ağrılarında sıklıkla başvurulan vazgeçilemez bir tetkiktir.

Kemik Dansitometri

Kemik ölçümünüzü beklemeden yaptırabilirsiniz.
Kemik ölçümü, özellikle kadınlarda menopoz sonrası periyodik olarak yapılması gereken bir tetkiktir. Fizik tedavi uzmanımızın muayene ve tavsiyelerine göre incelemenin yapılması ve zaman zaman kontrolü önemlidir. 

Laboratuvar

Tahlil ve tetkik sonuçlarına aynı gün içinde birkaç saatte ulaşmanız mümkündür.
Hormon tetkikleri dahil tüm laboratuvar incelemeleri hastanemizde yapılmaktadır.
USG ve Renkli Doppler
4 boyutlu ultrason çekiminiz radyoloji uzmanlarımız tarafından aynı gün içinde yapılmaktadır.
Tüm vücut damarlarının uzman doktor tarafından bakılıp sonuca ulaşması.

Skopi

Röntgen çekimleriniz dijital ortamda hızlı bir şekilde yapılmaktadır. Hastanemizde kurulu bulunan CR sistemi sayesinde tetkik sonuçları anında hekiminizin bilgisayar ekranında görülebilmektedir.

Odyometri

İşitme testinizi yaptırıp aynı gün içinde alabilirsiniz.
İşitme azlığı sosyal açıdan ciddi sıkıntılara yol açmakta ayrıca araç kullanımı gibi azami dikkat gerektiren hassas ve tehlikeli işlerde büyük risk oluşturmaktadır. KBB uzmanımızla görüşerek gerekli muayene sonrası işitme testinizi yaptırabilirsiniz.

Efor Testi

Zaman zaman göğüs ağrısı şikayeti olanlarda ve EKG tetkikinde şüpheli durum tespit edilen hastalarımızda yapılmaktadır. Ayrıca belli bir spor dalına aktif olarak başlayacak insanlara başlangıçta yapılmaktadır. Profesyonel sporcularda periyodik olarak yapılmaktadır.
Göğüs ağrısı şikayeti olan hastalarımız, kondisyon eksikliği yaşadığını düşünen hastalarımız kardiyoloji uzmanımızla görüşerek efor testi yaptırabilirler.

Uyku Laboratuvarı

Uykuda solunum bozuklukları kardiyovasküler (hipertansiyon, aritmi, kalp yetmezliği, ani ölüm) ve serebrovasküler (inme) hastalıklara yol açabilmektedir. Obstruktif (tıkayıcı) uyku apne sendromu bu hastalık yelpazesi içi de en sık (%95) görülenidir. Horlama, uykuda nefes durması, gündüz uykusuzluk, sabah baş ağrısı, dikkat bozukluğu, uykudan yorgun uyanma belirtileri en sık görülen belirtilerdir. Uyku laboratuvarında horlama başta olmak üzere pek çok uyku hastalığının teşhisi konulmakta ve tedavisi verilmektedir.

1. Aşağıdakilerden bir veya birkaçı sizde de var mı?

* Uykudan uyandığı zaman sanki hiç dinlenmemiş ve sanki hiç uyumamış gibi yorgun uyanma

* Gün içinde uygunsuz ortam ve vakitlerde ( gazete okurken, eli boş halde veya trafikte kırmızı ışıkta beklerken, araba kullanırken, karşılıklı sohbet ederken vb. ) uyuklama

* Gün içinde sürekli yorgun ve halsiz olma hali

* Uyku bozuklukları ( uykuya dalamama ve uykuyu sürdürememe )

* Gün içinde dikkat kayıpları ve unutkanlık durumları

2. Uykunuzdan, boğazınızdan gelen bir sesle ya da nefesinizdeki kesilmeyi hissederek uyandınız mı?

3. Yakınlarınız ya da sizinle yatan kişiler size yüksek sesle horladığınızı ya da uyurken arada bir nefes almadığınızı söyledikleri oluyor mu?

Hayati organlardaki gece boyu süren bu zorlanma ve stres sonucu kalp ve damarlarda çeşitli hastalıklar ortaya çıkmaktadır. Yüksek Tansiyon, Kalp Ritim Bozuklukları, Kalp Krizleri ve Felçler ( beyin damarlarındaki kanama sonucu gelişir ) bu hastalıklardan bazılarıdır. Ayrıca uykuda gelişebilen ani kalp durması hastalığından endişe ettiğiniz durumlarda bazı sıkıntılarınızı göğüs hastalıkları hekiminize anlatmanız gerekmektedir. Ayrıntılı bir muayene ve gereken tetkikler yapıldıktan sonra size, hastalığın teşhisi için tek geçerli tetkik olan POLİSOMNOGRAFİ (UYKU TESTİ) randevunuz verilecektir.

Uyku testinde hastanın gece uykusunun kalitesi değerlendirilir. Rüya görme zamanlarındaki yeterlilik incelenir. Solunumsal sıkıntılar ile uyku evrelerinin ilişkisi ortaya konur. Hangi pozisyonda yatarken daha sık nefes problemi yaşandığı değerlendirilir. Kalp atımları gece boyu incelenerek var olan bir kalp atım düzensizliğinin olup olmadığı ve uykudaki bu solunumsal sıkıntılardan dolayı kalbin etkilenip etkilenmediğine bakılır.

Uyku testinin sonucunda konmuş olan teşhis doğrultusunda, Kulak Burun Boğaz doktorunun da yardımı ile solunum zorluğuna neden olabilecek nedenler araştırılır. Ayrıca gerekiyorsa kilo vermesi ve sırt üstü yatmaması da önerilebilir.

Content
Servis Hizmeti

Hastanemizin ücretsiz servis saat ve güzergahları için tıklayınız.

Nöbetçi Eczaneler