Sık Sorulan Sorular

Fuar Hastanesi websitemizden randevu formunu doldurarak, 223 44 44 No'lu telefondan randevu alarak veya hastanemize bizzat gelerek tedavi sürecine başlayabilirsiniz.
Fuar Hastanesi ücretsiz servisleri ile ulaşımınız mümkün olup, harita konumumuzu iletişim sayfamızdan görebilirsiniz. Hastanemiz ücretsiz servislerinin saatlerini öğrenmek için lütfen tıklayınız.
Hastanemizde, tüm Sosyal Güvenlik Kurumu mensubu (Devlet memurları, Bağ-Kur’lular, Emekli Sandığı mensupları, SSK’lılar) hastalarımız ve özel sağlık sigortası olan hastalarımız hastanemizden hizmet alabilmektedir. Anlaşmalı Kurumlar sayfamızdan konuyla ilgili daha ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. Kurumu olmaya hastalar ise özel olarak rayiç bedel üzerinden ödeme yaparak hastanemizden hizmet alabilmektedir. 18 yaş altındaki tüm vatandaşlarımız prim ödeme durumuna bakılmaksızın Sosyal Güvenlik Kurumu kapsamında olduğu için hastanemizden faydalanabilmektedir.
Acil servis dışındaki tüm polikliniklerimiz randevu sistemi ile hizmet vermektedir. Özellikle Çocuk Hastalıkları ve göz hastalıkları gibi yoğun olan polikliniklerde muayene, tedavi ve kontrol işlemleriniz için mutlaka randevu almanızı rica ederiz. Randevu almadan hastanemize gelen hastalarımız da geri döndürülmemekte muayene ve tetkikleri büyük ölçüde yapılmaktadır. Fakat randevusuz gelen hastalarımız yapılacak işlemler için daha çok zaman kaybetmektedir. Randevu sistemimiz sizleri bekletmemek ve daha etkin hizmet verebilmemiz için önemlidir. Randevularınızı online randevu sayfamızdan randevu formunu doldurarak yada (0272) 223 44 44 no’lu telefonumuzu arayarak alabilirsiniz. Randevulu hastalarımıza, 65 yaş üstü hastalarımızı, 7 yaş altı çocuklara muayene ve tetkiklerde öncelik verilmektedir.
Bu konudaki uygulamamız polikliniklerimizin yoğunluğuna göre değişmektedir. Bu nedenle eğer doktorunuz tetkik istemiş veya kontrole çağırmış ise muayeneden çıktığınızda sonuçlarınızı göstermek veya kontrole gelmek için randevu almanız gerekip gerekmediğini lütfen poliklinik sekreterinden ya da resepsiyon görevlilerinden öğreniniz.
Sosyal Güvenlik Kurumu mensubu hastalarımızın TC Kimlik numaralarını beyan etmeleri yeterlidir. Fakat muhtemel karışıklıkları önlemek açısından hastalarımızın kimliklerini yanlarında bulundurmasında fayda var.
Hastanemiz kalp cerrahisi dâhil tüm ana branşlarda hizmet veren genel bir hastanedir. Poliklinikler sayfamızdan bünyemizdeki branşları görebilir ve ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Birimlerimizde her türlü teşhis ve tedavi hizmeti günümüzün gelişmiş teknoloji imkanları kullanılarak verilmektedir.
Kurumumuz kadrosu dışında olan hekimler her türlü ameliyat ve tedaviyi hastanemizde yapabilmektedir. Ancak bu işlemler tamamen özel ücretli olarak yapılmakta SGK’na fatura edilememektedir.
Hastanemiz tam donanımlı 5 ameliyathanesi ile kalp ameliyatları dahil her türlü ameliyatın gerçekleştirilmesine olanak sağlayacak nitelikte olup açık-kapalı tüm cerrahi operasyonlar hastanemizde yapılabilmektedir.
Her türlü öneri/şikayet ve teşekkürlerinizi Halkla İlişkiler departmanımıza iletirseniz sizinle özenle ilgilenilecektir. Düşüncelerinizi öneri/şikayet kutumuza yazılı olarak ta bırakabilirsiniz. Ayrıca web sitemiz üzerinden öneri/şikayet formunu doldurarak iletebilirsiniz. Tüm öneri/şikayet ve teşekkürleriniz Hastane Yönetimi tarafından titizlikle değerlendirilmektedir.
Hastanemizde paket check-up uygulaması bulunmaktadır. Seçtiğiniz pakete göre (dahiliye uzmanımızdan bilgi alabilirsiniz) Check-up işlemi –randevulu olanlar öncelikli- sabah 08:30 gibi erken bir saatte aç olarak başlar ve saat 15:00 – 16:00 gibi sonuçlandırılır. Yapılacak tüm tetkik ve işlemlerinizde halkla ilişkiler departmanımız sizlere yardımcı olacaktır.
Acil vakalar ve ameliyat sonrası gerekli olduğu durumlarda hastalarımıza ücretsiz servis hizmetimiz bulunmaktadır.
Cumartesi saat 13:00'a kadar polikliniklerimiz hizmet vermektedir. Mesai saatleri dışında Acil Servis hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz. Acil servisimizde gerekli olduğu durumlarda her türlü laboratuvar işlemi, röntgen, bilgisayarlı tomografi ve MR çekimi yapılabilmektedir.
Her türlü acil durumda hastanemize başvurabilirsiniz
Hormon tetkikleri: 2 saat -Rutin Biyokimya Tetkikleri: 1,5 saat -Tam Kan Sayımı (Hemogram) ve Tam İdrar Tahlili: 30 dk. -Serolojik Testler: 1,5 saat -Spermiyogram (meni testi): 3-4 saat -Kültür antibiyogramlar: 48 saat (bu süre yapılan işlemin özelliği itibariyle gerekli olmaktadır)
Laboratuvar sonuçlarınızı online işlemler sayfamızdan tahlil sonuçları linkine tıklayarak alabilirsiniz.
Evet, hastanemizde cildiye polikliniğimizde, göğüs hastalıkları polikliniğimizde ve K.B.B (kulak burun boğaz) polikliniğimizde alerji testi yapılmaktadır.
Evet, tam donanımlı bebek yoğun bakım ünitemiz mevcuttur.
Psikoteknik test süresi yaklaşık 1,5 saattir. Testi geçen hastalarımız gerekli evrakları (2 fotoğraf, ehliyet/nüfus cüzdanı) hastanemize teslim ettikten 3 iş günü sonrasında belgelerini onaylı olarak alabilmektedir. Psikoteknik test resmi veya özel herhangi bir sigortanın karşılamadığı tamamen özel ücretlendirilen bir işlemdir. Ücretlerle ilgili bilgi almak için lütfen 0272 223 44 44 (dahili hat 1551) numaralı telefonumuzu arayınız.
Açık MR cihazımızla tüm (bel, boyun, baş) MR çekimleriniz yapılabilmektedir.
Hastanemizin birçok yurt dışı sigorta kuruluşuyla anlaşması vardır. Yurt dışından tatil için Ülkemize gelip Hastanemize başvuran hastalarımızın ameliyatlar dâhil tüm işlemleri sağlık sigortası kapsamında yapılabilmektedir. Bir kısım hastalarımız da burada ödediği bedellerin faturasını yurt dışında ilgili kurumlara ibraz ederek masraflarını geri alabilmektedir.
Content
Servis Hizmeti

Hastanemizin ücretsiz servis saat ve güzergahları için tıklayınız.

Nöbetçi Eczaneler