• Randevu ve Bilgi için: 0272 223 44 44
  • info@fuarhastanesi.com

Hemoroid Tedavisinde Lazerin Yenilikçi Etkisi!

Hemoroid Tedavisinde Lazerin Yenilikçi Etkisi!
Yayın Tarihi :14.02.2024
Güncelleme Tarihi : 14.02.2024
Güncelleyen: Nuray TAN

Hemoroid Tedavisinde Lazerin Yenilikçi Etkisi!

Özel Fuar Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Yunus ACAR, hemoroid tedavisi hakkında bilgiler verdi.

Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Yunus ACAR; “Hemoroid, anüs veya rektumun içindeki damarların şişmesi sonucu oluşan bir durumdur. Genellikle ağrı, kaşıntı, kanama ve hassasiyet gibi belirtilerle kendini gösterir. Hemoroid tedavisinde birçok farklı yöntem kullanılabilir ve bunlardan biri de lazer tedavisidir.

Hemoroid lazer tedavisi, özellikle iç hemoroidlerin tedavisinde etkili bir yöntemdir. Bu tedavi, yüksek yoğunluklu bir lazer ışığının kullanılmasıyla gerçekleştirilir. Lazer ışığı, hemoroidin iç kısmındaki dokuları küçültür ve kan akışını azaltarak hemoroidin küçülmesini sağlar.

Bu tedavi genellikle spinal anestezi altında yapılır ve hastanede yapılan kısa bir işlemdir. Genellikle minimal invaziv bir yöntem olan lazer tedavisi, daha az ağrı ve daha hızlı iyileşme süreci sunar. Ancak her hasta için uygun olmayabilir ve tedavi seçenekleri doktorunuz tarafından belirlenmelidir.

Herhangi bir tedavi seçeneğine karar vermeden önce, doktorunuzla detaylı bir şekilde görüşmek ve tedavinin avantajları, dezavantajları ve riskleri hakkında bilgi almak önemlidir.” Dedi.