• Bize Ulaşın: 0272 223 44 44
  • info@fuarhastanesi.com

BAŞ AĞRISI KADER DEĞİLDİR!

BAŞ AĞRISI KADER DEĞİLDİR!

Baş ağrısı, ülkemizde ve genel olarak dünyada en sık görülen sağlık problemlerinden birisidir. Her milletten, yaştan, cinsiyetten insanı etkiler ve birçok farklı değişkene bağlı olarak kişide ortaya çıkar. Başın herhangi bir yerinde bazen tek taraflı bazen çift taraflı bazen de göz ve çevresinde yerleşimli olabilir. Zonklayıcı, sıkıştırıcı, ağırlık hissi şeklinde, yanıcı, batıcı, oyucu gibi çeşitli vasıflarda karşımıza çıkabilmektedir. Bazen baş dönmesi de eşlik ettiğinde bireyin ev ve iş hayatında zorluklar yaşanıp günlük işlerin sürdürülmesinin bile mümkün olmadığı gözlenmektedir.

Baş ağrısı yavaş başlayabildiği gibi aniden çok şiddetli hale gelerek bazen birkaç saat bazen de günlerce sürebilir. Baş ağrılarının çoğu birincil baş ağrısı dediğimiz altta yatan bir hastalığın olmadığı gruptur. Birincil baş ağrısı olarak en sık migren ve gerilim tipi baş ağrısı görülür. Sık ağrı kesici kullanımı da toplumda yaygın gördüğümüz ve baş ağrısını giderek arttıran bir durumdur.

 Baş ağrısı gerekli tetkikler tamamlandıktan sonra bireyin yaşı, mesleği, ek hastalıkları ile birlikte değerlendirilerek gerek ilaç tedavileri gerekse enjeksiyon yöntemleri ile başarı ile tedavi edilebilmektedir.