• Randevu ve Bilgi için: 0272 223 44 44
  • info@fuarhastanesi.com

BİR GÜNDE İKİ TÜP MİDE AMELİYATI

BİR GÜNDE İKİ TÜP MİDE AMELİYATI

Özel Fuar Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Yunus ACAR iki kız kardeşe tüp mide ameliyatını başarıyla gerçekleştirdi

Bolvadin ilçesinden gelen iki kız kardeş fazla kilolarından kurtulmak için hastanemizi tercih ettiler. Öncelikli olarak beden kitle endeksi 62’den fazla olan hastalarımıza tüp mide ameliyatına uygun kiloya düşmeleri için Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Yunus ACAR tarafından mide balonu uygulaması yapıldı. Aylar sonra hedeflenen kilo kaybı gerçekleştikten sonra mide balonu çıkartıldı ve iki kız kardeş tüp mide ameliyatı için tahlil ve tetkikleri yapılarak hastanemize yatırıldı.

Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Yunus ACAR : “Obezite önemli bir sağlık sorunudur. Obezite birçok ciddi hastalığa zemin hazırlayabildiği gibi, mevcut bazı hastalıkların da kötüleşmesine yol açabilir. Obezite tedavisi zamanlı yapıldığında bireylerin yaşam kalitesine ve süresine önemli katkı sağlar. Biz de fazla kilolarından kurtulup sağlıklı bir yaşama kavuşmak isteyen iki kız kardeşe obezite cerrahisi yani tüp mide ameliyatını başarıyla uyguladık. Hastalarımızın takibini yapmaktayız.” dedi.

Acar: “Tüp mide ameliyatı kapalı (laparoskopik) yöntemle yapılan mide hacmini küçülterek besin ve kalori alımını kısıtlayan ve dolayısıyla hızla kilo kaybını sağlayan bir ameliyattır. ”diyerek sözlerini tamamladı.

Tüp mide ameliyatı yaptığımız hastalarımız şifa ile taburcu oldular.