• Randevu ve Bilgi için: 0272 223 44 44
  • info@fuarhastanesi.com

MESLEKTE 50. YIL

MESLEKTE 50. YIL
Yayın Tarihi :03.01.2023
Bitiş Tarihi   :05.01.2028
 

Uzm. Dr. Ali Rıza BAHADIR 1949 yılında Afyonkarahisar’da doğmuştur. İlk-orta-lise tahsilini Afyonkarahisar'da tamamladıktan sonra 1965 yılında Ankara Tıp Fakültesi’nde öğretim hayatına devam etmiş,1973 yılında Tıp Doktoru olarak mezun olmuştur. Aynı yıl Afyon Belediye’sinde Belediye Tabibi olarak göreve başlamıştır. Belediye tabipliği döneminde bu görevinin yanında Hükümet Tabipliği ve Adli Tabiplik gibi görevlerde de bulunmuştur. 1976 yılında Ankara Numune Hastanesi Bakteriyoloji ve Enfeksiyon Hastalıkları asistanlığına başlamış 1980 yılında Bakteriyoloji ve Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı olarak Afyonkarahisar Devlet Hastanesi’nde göreve başlamıştır. Bu dönem zarfında farklı görevlerde bulunmuş, 1999 – 2000 yıllarında Afyonkarahisar İl Sağlık Müdürlüğü görevinde bulunmuştur.

Evli ve 2 kız çocuğu sahibi olan Uzm. Dr. Ali Rıza BAHADIR’ın kızları da farklı hastanelerde Uzm. Hekimlik yapmakta olup eşi Eczacı Perihan BAHADIR da serbest eczacılık yapmaktadır.

Değişik sosyal faaliyetlerde de bulunan Uzm. Dr. Ali Rıza BAHADIR Afyon Türk Ocağı Başkanlığı da yapmıştır.

2005 yılında Afyon Devlet Hastanesi’nden emekli olduktan sonra Özel Fuar Hastanesi’nde Bakteriyoloji ve Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı olarak görevine devam etmektedir.

Uzm. Dr. Ali Rıza BAHADIR halen aktif olarak Bakteriyoloji ve Enfeksiyon Hastalıkları uzmanı olarak ve hastane yönetim kurulu üyesi olarak Özel Fuar Hastanesi’ndeki görevlerini sürdürmektedir.HABER NURAY TAN