• Randevu ve Bilgi için: 0272 223 44 44
  • info@fuarhastanesi.com

ÖZEL FUAR HASTANESİ YENİLENEN MR CİHAZI İLE HİZMET KALİTESİNİ ARTTIRIYOR

ÖZEL FUAR HASTANESİ YENİLENEN MR CİHAZI İLE HİZMET KALİTESİNİ ARTTIRIYOR
Yayın Tarihi :11.04.2023

Bitiş Tarihi   :05.01.2028 

ÖZEL FUAR HASTANESİ YENİLENEN MR CİHAZI İLE HİZMET KALİTESİNİ ARTTIRIYOR

         Hasta memnuniyeti öncelikli ve güçlü teknolojik altyapısı ile hizmet veren Özel Fuar Hastanesi yenilenen MR cihazı ile hizmet kalitesini arttırıyor.

          Konuyla ilgili açıklama yapan Özel Fuar Hastanesi Radyoloji Uzmanı Dr. Ahmet KATIRAĞ şunları söyledi:

           MR cihazı ünitesi dairesel bir mıknatıs ile çevrilidir ve büyük silindir şeklindedir. Bu cihazın ortasında kayabilen masa bulunur. Hasta silindir şeklindeki cihaza girdikten sonra radyo dalgaları gönderilerek mıknatısın etkisi ile hareket eden binlerce atoma ait bilgiler bir bilgisayara aktarılır ve inceleme bölgesinin görüntüleri elde edilir. Hasta çekim sırasında manyetik alanı ve radyo dalgalarını hissetmez.  MR uygulaması ağrı duyulmadan ve zararlı ışınlara maruz kalmadan yapılan bir görüntülü tanı yöntemidir.

          Hastanemizde şu an kullanılmakta olan açık MR cihazı artan hasta yoğunluğu nedeniyle yetersiz kalmaya başlamıştı. Bu nedenle daha kaliteli görüntüleri daha kısa sürede elde etme amacıyla hastalarımızın konforunu ve çekimlerin kalitesini artırmak amacıyla yatırım kararı alındı. Bu çerçevede hastanemiz 1.5 tesla 16 kanallı son teknolojik özelliklere sahip yeni bir cihaz aldı, kurulumu bitti ve çekimlere başlandı. Hastanemizde son birkaç yıl içerisinde modernizasyon vizyonu ile radyoloji alanında ultrason ve bilgisayarlı tomografi cihazları son teknolojik özelliklere sahip yüksek görüntü kalitesi özelliklerine sahip cihazlarla  yenilenmişti. Yeni bir MR cihazının kurulmasıyla birlikte hastanemizde radyoloji ünitesinde modernizasyon tamamlanmıştır. Ortaya çıkan yeni ihtiyaçlara ve yeniliklere göre yatırımlar devam edecektir.

             Aldığımız MR cihazı ile tüm çekimler yüksek görüntü kalitesi ile yapılmaktadır. Cihazın  en göze çarpan özelliklerinden biri yüksek kaliteli görüntüyü kısa sürede vermesi, bu sayede çoğu hastanın korkulu rüyası olan MR cihazı içerisinde kalma süresini oldukça azaltmasıdır. Buna ek olarak normal bir MR cihazında duymaya alışık olduğumuz yüksek ve korkutucu sesler bu cihazla artık tarihe karışıyor, diyebiliriz. Cihaz normal MR cihazlarına göre yok denecek kadar az ses ile çalışmaktadır.

            Cihazın manyetik alanı ile uyumlu anestezi ekipmanları sayesinde kapalı alan korkusu olan hastalar için de anestezi eşliğinde çekim sağlanmaktadır. Hastanemiz envanterindeki  açık MR da hizmet vermeye devam edecek ve kapalı alan korkusu olan hastalar için bir  alternatif oluşturacaktır. HABER:NURAY TAN