• Randevu ve Bilgi için: 0272 223 44 44
  • info@fuarhastanesi.com

RETİNA AMELİYATLARI HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR!

RETİNA AMELİYATLARI HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR!
Yayın Tarihi : 29.03.2024
Güncelleme Tarihi : 29.03.2024
Güncelleyen: Nuray TAN

RETİNA AMELİYATLARI HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR!

Türkiye’de sayılı merkezde yapılan retina ameliyatları Afyon Fuar Hastanesi Göz Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Erdoğan YAŞAR tarafından her hafta yapılmaya devam etmektedir. Afyon ve çevre illerinden gelen hastalar için yapılan retina ameliyatları genellikle lokal anestezi ile yapılıyor ve narkoz gerektirmiyor. Ameliyat süresi hastalığın durumuna göre değişmekle birlikte, genellikle 1 ile 3 saat arasında sürüyor.

Bu ameliyatlar, çeşitli sebeplerle meydana gelen retina yırtığı ve dekolmanı, şeker hastalığının neden olduğu kanamalar ve zarlar, sarı noktadaki zarlar ve delikler, göz arkasına saplanan yabancı cisimler, katarakt ameliyatı sırasında retinaya düşen katarakt parçalarının temizlenmesi ve göz arkasında oluşan retina iltihapları gibi durumlar için gerçekleştiriliyor.

Ameliyat sırasında, retinada delik veya yırtık tespit edilirse, ameliyat sonrasında hastalara genellikle silikon yağı veya özel gazlar verilerek 5 gün boyunca baş pozisyonu öneriliyor. Ayrıca, yaklaşık bir aylık göz damlası tedavisi uygulanıyor. Hasta, ameliyat sonrası aynı gün veya ertesi gün hastaneden taburcu ediliyor.

Afyon Fuar Hastanesi'nin retina ameliyatlarındaki başarılı performansı, bölgedeki hastalara umut ve güven veriyor.